VIDEOKAMERY.cz | Panasonic SDR-H250E nebo Sony DCR-S

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: 541 218 591 a 601 331 994 
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 10:00-17:00

Úvod › Diskuse › Výběr videokamer: nám amatérům! › Panasonic SDR-H250E nebo Sony DCR-S

Panasonic SDR-H250E nebo Sony DCR-S

Napsal uživatel Leoš [blackamon] dne 27 Červen, 2007 - 19:20.
Fórum: 
Výběr videokamer: nám amatérům!
Text: 

Chci si moc koupit kameru kolem dvaceti tisíc korun s vestavěným pevným diskem. Po pročítání informací mně přijdou nejlepší tyto dvě kamery, ale nevím, kterou z nich vybrat. Je lepší snímač CMOS 1/3,0 od Sony nebo 3CCD 1/6 od Panosonicu? Rád bych točil koncerty, tím pádem v menším osvětlení. Dále Panasonic má optický stabilizátor a Sony jen elektronický, stačí to? Sony má zase vestavěný blesk na fotografování, Panasonic jen diodu atd. A do které kamery se dá koupit silnější akumulátor? Chci, aby taky něco vydržela. Lidi prosím vás, žádám vás o radu, napište... Předem moc děkuji!

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • 26111x přečteno

Re: ZOOM H4

Napsal uživatel marts [marts] dne 6 Listopad, 2007 - 23:16. Trvalý odkaz

je to možné - v diskuzi o Vegasu na stránkách http://www.sonycreativesoftware.com/ uživatelé tento problém rozebírali a stejně se prý chová i H2. Jeden člověk zmiňoval že předtím používal MP3 přehrávač/rekordér iRiver a ten seděl s kamerou úplně přesně. Já jsem parkrát použil MiniDisc a ten jel taky úplně synchronně.

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: ZOOM H4

Napsal uživatel zapo [zapo] dne 6 Listopad, 2007 - 20:49. Trvalý odkaz

Tak první odhad je za 45 minut 1 vteřina 5 frames - tedy velmi mnoho. Uvidím, jestli se s tím nevypořádá verze 2.0 SW (porovnával jsem CANON MVX45i a ZOOM H4 - ale ZOOM je pomalejší - záznam je delší. Asi bude tedy záviset kus od kusu - nejsou asi přesně cejchované krystaly pro časovou základnu. číslo ale musím ještě ověřit - nějak se mi tomu nechce moc věřit.

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: ZOOM H4

Napsal uživatel zapo [zapo] dne 6 Listopad, 2007 - 19:54. Trvalý odkaz

Přesné číslo jsem neměřil - až budu natáčet něco delšího, prověřím přesně.

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: ZOOM H4

Napsal uživatel marts [marts] dne 6 Listopad, 2007 - 19:26. Trvalý odkaz

5-10 snímků na 40 minutách je už docela dost, čili na hodině to už bude dělat hodně přes půl vteřiny. To by mě asi hodně štvalo - od té doby co jsem dělal synchronizaci nějakých dabingů jsem si bohužel vycvičil oko a sluch tak že poznám posun i o jeden snímek.

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: ZOOM H4

Napsal uživatel zapo [zapo] dne 6 Listopad, 2007 - 18:57. Trvalý odkaz

k ZOOM H4: hodiny jdou opravdu trochu jinak - ale je to jen o pár frame - na 40 minutách jsem to přesně nepočítal, ale bylo tak 5-10 frame. Když stříháte a synchronizujete více kamer podle zvuku, tak to není nepřekonatelný problém. Kvalita zvuku to vynahradí. Již jsem prováděl pár testů a porovnání kvality - buď to bude u mne na webu nebo i zde na Videokamerách.

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel marts [marts] dne 6 Listopad, 2007 - 16:38. Trvalý odkaz

no dneska už pomalu začínají mít CMOS snímače navrch oproti CCD i co se týče kvality obrazu (ještě před 5 lety byla situace úplně jiná). No a co se týče rekordéru Zoom H4, tak jsem na něj četl ohlasy že má poněkud nepříjemnou vlastnost - zřejmě mu jedou o trochu rychleji řídící hodiny a tak nahrávka po přenesení na počítač hraje vždy o něco kratší dobu než zněla ve skutečnosti. Naštestí se to dá např. ve Vegasu celkem lehce opravit, ale je to přece jenom trochu otrava.

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel jk35 [jk35] dne 6 Listopad, 2007 - 15:14. Trvalý odkaz

diky Edovi i Krakenovi za odpovedi. Kraken: snazim se cist pozorne, z Vaseho prispevku jsem pochopil, ze CCD ma lepsi ostrost, kvalitu obrazu, ale citovana veta rika opak ("snímač CMOS má nízkou spotřebu a má lepší kvalitu než CCD") :-)

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel Mgr. Václav Bůžek [kraken] dne 6 Listopad, 2007 - 13:47. Trvalý odkaz

jk35: Nečtete pozorně. (;-)) CCD bude kvalitou vždy lepší, než CMOS. CMOS mají nižší příkon, ale horší citlivost na světlo. Tím vzniká šum, který odšumovací obvody v takovýchto kamerách redukují, ovšem na úkor ostrosti obrazu. Záleží na účelu pro jaký kameru chcete. Pro rodinné točení není CMOS zase tak špatný. Pro nahrávání koncertů nebo nějakých větších akcí bych se mu ale zatím vyhnul. ---- Neodvažuji se Vám radit ohledně výběru konkrétně, s těmito kamerami nemám zkušenost. Pokud bych už vybíral HDD kameru, pak HD a takovou, která má možnost ukládat na HDD data v komprimátu mpeg2 (HDV) nebo i v SD DV formátu. A s řiditelnou úrovní zvukového záznamu. Ale takové jsou na trhu snad pouze 1 - 2, nevím přesně. Pro rodinné točení bez ambicí na nějaké postprodukční řádění ale zase klidně i ten HD formát mpeg4 (AVCHD) a s automatickou regulací zvuku.

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel Eda Blažek [eda_1] dne 6 Listopad, 2007 - 12:13. Trvalý odkaz

Raději 1x velký CCD než 30x malinkatý! Více neznamená lépe! Tři CCD, znamená možnost při výrobě lépe nastavit vyvážení barev(RGB kanálů barev). Malý CCD i když 3x neznamená 3x větší světelnou citlivot, naopak! Světelný tok energie se právěže rozdělí na 3 slabší toky, ke každému ze tří CCD, navíc polopropustný rozkladový hranol způsobí další menší ztrácu pro světelný tok! Moderní 1xCCD nemusí mít nutně horší barvy než 3xCCD, příkladem budiž digifotoaparáty a to i profi maj "jen" jeden CCD ale za to 1/2" a více! Co je platný u 3xCCD lepší teoretický předpoklad vyváženosti barev, bude-li v obraze příliš šumu a to hnusně barevného šumu! Světelná citlivost , kooor do interiérů, je dle mě nejdůležitější parametr, s barevným posunem se dá lecos dělat i ve videoeditoru, s šumem hůře! -------------------------------------------------------------------------------------------- Mimo kamer se záznamem do AVI/DV (miniDV), maj všecky ostatní s komprimáty (na DVD-RW či na HDD s komprimacemi MPEG-2, AVCHD, ale i HDV kamery se záznamem na miniDV pásek!) docela nepříjemně silně komprimován i zvukový záznam, pominuli nekvalitu mikrofonů či automatiky úrovně!!! Tedy pro koncerty nechávám běžet nonstop miniDV kameru či MiniDisc a obraz točím na HDV kameru do MPEG-2. Z uměleckého hlediska HDVideo nemá takové opodstatnění, jako u dokumentu z přírody a důležitější je právě zvuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a obraz může být klidně i nezřetelný, rozostřený, zašuměný, řekněme, jakože schválně pojatý umělecky :-)

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel jk35 [jk35] dne 6 Listopad, 2007 - 09:28. Trvalý odkaz

Pro Krakena: vybiram nyni take HDD videokameru a rozhoduji se mezi stejnymi typy jako BlackAlmon (ale jen pro nejaka rodinna videa). Ale kdyz jsem se snazil porovnat jednotlive parametry, narazil jsem na poznamku, ze "snímač CMOS který má nízkou spotřebu a má lepší kvalitu než CCD" coz me trochu zmatlo (viz Vas prispevek). Myslite, ze se vyplati priplatit za HD, napr SR5? diky jirka

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel Mgr. Václav Bůžek [kraken] dne 30 Červen, 2007 - 17:50. Trvalý odkaz

Ačkoli toho tu už bylo o problému, na který se ptáte, napsáno mnoho, pokusím se to pro Vás shrnout. Tři snímače mají výhodu za nižšího osvětlení, ale samy o sobě na to také nestačí. Určitou hranicí, od které je lze za výhodu považovat, je úhlopříčka 1/4'' a větší, ale musí to být spojeno s dobrou světelností objektivu a kvalitním obrazovým procesorem. Tři snímače zpracovávají obraz každý v jedné ze základních barev (RGB), které jsou od sebe odděleny pomocí specielního hranolu lomícího světlo. To vede k lepšímu barevnému podání, a tím pádem v důsledku k jakési "větší citlivosti na světlo". Další důležitou proměnnou v pomyslné rovnici je počet pixelů (obrazových bodů) na jednotlivých čipech a s tím spojená jejich velikost. Profi stroje mají v podstatě ten nejmenší nutný počet pixelů na co možno největší ploše čipu, aby se dosáhlo co největší velikosti pixelu a s tím spojené co největší citlivosti na světlo. Mrňavé čipy s úhlopříčkou 1/6'' a maximálím nahuštěným počtem mikroskopických pixelů tedy žádným přínosem nejsou. Vše je jen reklamní tahák peněz z kapsy zákazníka. Platí tedy, že než 3x1/6'' se spoustou megapixelů, raději 1x1/2,7'' s rozumným počtem pixelů - výsledek bude lepší. Bohužel ještě je třeba vzít v potaz, zda se jedná o čipy CCD nebo levnější "spotřební" CMOS, jež mají nižší citlivost na světlo, kterou se výrobce snaží kompenzovat obvody na odstraňování s tím spojeného obrazového šumu, což pak ale vede k menší prokreslenosti obrazu za horších světelných podmínek. Není to ale až taková katastrofa a výhodou CMOS čipů je zase jejich menší spotřeba energie. Takže snad jsem Vás alespoň trochu touto odpovědí uspokojil a jestli je něco špatně, kolegové mě určitě opraví... (;-)) Hlavně se ale k něčemu v rozumném čase rozhodněte nebo Vám HV 20 uteče, jako utekla spoustě lidí MVX45i, která se vyprodala po 3/4 roku od uvedení na trh. Stejně rychle se vlastně "vypařila" i GS 500. Další informace o videu naleznete také pomocí vyhledávání v této diskusi nebo v knize pana Jelínka "VIDEOKAMERY", kde je vše nutné velmi přehledně shrnuto.

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel Leoš [blackamon] dne 30 Červen, 2007 - 09:35. Trvalý odkaz

Kraken: A můžete mi ještě prosím vás říct jak je to s těmi snímači? Jestli je lepší 1ccd 1/3 nebo 3ccd 1/6 hlavně při horším osvětlení? A proč se vůbec vyrábí 3ccd, jaké to má výhody nebo nevýhody? Moc mě to zajímá! Opět předem děkuji.

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel marts [marts] dne 29 Červen, 2007 - 09:54. Trvalý odkaz

doplnil bych ze AVCHD umi editovat i Vegas od verze 7.0e, (aktualizace vydana v dubnu 2007) - nicemene to je verze pro profesionaly, verze na doma tzv. Movie Studio to asi jeste neumi

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel Mgr. Václav Bůžek [kraken] dne 29 Červen, 2007 - 07:25. Trvalý odkaz

AVCHD formát umí zatím editovat pouze jeden software - Pinnacle Studio 11. Kvalita obrazu AVCHD je horší a o kvalitě zvuku nevím. Nicméně jakákoli ztrátová komprese je vhodná pouze jako distribuční formát. Chápu Vás, mně by se také líbilo nemuset pořád kupovat opotřebitelné pásky a užívat si rychlého přenosu dat do PC. Ale stará dobrá kazeta představuje to nejbezpečnější médium pro archivaci. DVD vypalovatelné disky ještě pořád nedávají záruku trvanlivosti archivního záznamu. A to samé se týká externích HDD. Vám by se chtělo každé 2-3 roky znovu pro jistotu celý archiv přepalovat? U DVD vypadne malá část dat, a celá nahrávka je v háji. U kazety se možná za 20 let objeví nějaký vypadlý frame, ale ten neznamená, že zbytek nahrávky nepřečtete. A o stabilitě BR disků se zatím neví nic a při té hustotě záznamu....???.... Jedinou výjimkou z problematiky komprimovaných dat je u obrazu HD rozlišení. Tady hustota obrazových bodů (a tedy množství informací) eliminuje ztráty kvality natolik, že obraz působí mnohem prokresleněji a ostřeji, než daleko méně komprimovaný obraz v rozlišení SD. Otrava ale je, že s tímto obrazovým rozlišením (HD) se pojí také komprimovaný zvuk mpeg2. Takže já bych na koncertech na HDV rezignoval a točil na DV kvůli zvuku, ale ostatní natáčení (dovolená, rodinný archiv atd.) bych si v HDV užíval. Nebo později investoval ještě nějaké peníze do nezávislého zvukového záznamového zařízení - třeba toho. které najdete zde: http://www.videokamery.cz/diskuze.php?akce=openvetev&idsekce=5&strana=1&... Takže stojíte v každém případě před kompromisem. Rozhodnete-li se "podle svého osrdí", budete muset oželet kvalitu. Rozhodnete-li se podle mé rady, bude to stát víc, nebude to zcela podle Vašich původních představ, ale máte o dost větší šanci pořídit pak opravdu slušné záznamy. Ale jak jsem říkal předešle, volba je jen a jen na Vás... (;-))

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel Leoš [blackamon] dne 29 Červen, 2007 - 01:04. Trvalý odkaz

Kraken:Děkuji, to jsou pro mě informace k nezaplacení. A co HDD kamery s AVCHD? Ty ukládají ve formátu mpeg4, je to pořád málo proti miniDV? Např. taková SONY HDR-SR5E. Co myslíte?

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel Leoš [blackamon] dne 28 Červen, 2007 - 23:50. Trvalý odkaz

Kraken:Děkuji, to jsou pro mě informace k nezaplacení. A co HDD kamery s AVCHD? Ty ukládají ve formátu mpeg4, je to pořád málo proti miniDV? Např. taková SONY HDR-SR5E. Co myslíte?

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel Mgr. Václav Bůžek [kraken] dne 28 Červen, 2007 - 22:36. Trvalý odkaz

BlackAmon: Nahrávka zvuku do mpeg2 sama o sobě na poslech strašná není. Průšvih nastává v okamžiku, kdy s ní chcete pracovat dále - měnit stereoobraz, odšumit, použít ekvalizér, dopočítat dle potřeby vyšší harmonické, použít MaxBass a domodelovat akustiku s dozvukem. Protože je komprese mpeg2 ztrátová jak pro obraz, tak i pro zvuk, prostě v ní pak některé části (běžně uchem nezachycované) zvukového spektra chybí - a to způsobuje problémy v podobě různých zkreslení, drobných pazvuků a celkově podivně "ochuzeného" a "plochého" zvuku. Sečteno a podtrženo: mpeg2, AC3, MP3, ATRAC jsou komprese vhodné při dobrém provedení jako DISTRIBUčNÍ (pro definitivní vypálení na DVD) ale nikoli ZDROJOVÝ (pro další zpracování) formát zvuku. Ostatně si můžete všimnout, že i hudební DVD obsahují zpravidla jako volitelnou audio stopu mj. také PCM wav (tedy nekomprimovaný stereo zvuk 48 kHz/16 bitů). Nicméně volba je jen a jen na Vás... (:-)) ROZHODNě ALE CHTěJTE KAMERU S RUčNě řIDITELNOU ÚROVNÍ NAHRÁVANÉHO ZVUKU. TO JE NAPROSTO KLÍčOVÝ PROBLÉM, KTERÝ NELZE OBEJÍT. Přeji šastnou ruku při výběru. (;-))

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel Leoš [blackamon] dne 28 Červen, 2007 - 21:54. Trvalý odkaz

Kraken: To je komprimace u HDD kamer do mpeg2 opravdu tak stršná, že to natolik sníží kvalitu záznamu? Canon H20 je skvělá kamera, ale nemá češtinu a přece jen pevný disk se mi zdá mnohem praktičtější. Ale vážím si tady každého názoru, jsem proti vám úplný amatér a když už do něčeho investuji víc jak 20000Kč, tak nechci koupit špatně.

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic nebo Sony?

Napsal uživatel Leoš [blackamon] dne 28 Červen, 2007 - 20:56. Trvalý odkaz
  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic nebo Sony?

Napsal uživatel Petr J. [spravce] dne 27 Červen, 2007 - 23:29. Trvalý odkaz

Jasně, Kraken má jako vždy v podstatě pravdu (vždy jsme si jej v podstatě vypiplali touto diskusí :-D). Já tupě vycházel ze základní podmínky potenciálního kupce, že CHCE hard-disk :-)

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel Mgr. Václav Bůžek [kraken] dne 27 Červen, 2007 - 23:17. Trvalý odkaz
  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic nebo Sony?

Napsal uživatel Petr J. [spravce] dne 27 Červen, 2007 - 23:03. Trvalý odkaz

Tak předně k tomu nezobrazení názvu: Za slovem TITULEK je závorka "(max. 35 znaků)", vysvětlující (snad:-D) vše. Výběr diskovek dle Vás vynechává JVC; a to je asi škoda. Koncerty budete možná chtít doplňovat exterňákem, jenž ale ke všemu zapojit nepůjde... Je-li Vaším prvořadým kritériem Hard-Disk, potom z výběru nevynechejte (zatím) aktuální JVC MG505, již jsem recenzoval před necelým rokem. Z diskovek stále hledá těžko konkurenci, mimo jiné kvůli ucelenosti HDD-výbavy. :-)

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.

Re: Panasonic SDR-H250E nebo Sony D

Napsal uživatel Leoš [blackamon] dne 27 Červen, 2007 - 19:24. Trvalý odkaz

Měl jsem na mysli Sony DCR-S190E, nevím proč se nezobrazil celý název.

  • Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze Sport+Car
  • Recenze XY+DJI

KLIKNI SI ke vstupu do Video- Foto- Audio- BAZARU

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední komentáře

Re: Reálné klipy ve 4K...
Romolus66 | 18.11.2023 - 09:18
Re: Reálné klipy ve 4K...
petka | 11.11.2023 - 13:41
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Delirium Tremens | 30.10.2023 - 19:48
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 16.07.2023 - 06:33
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:28
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 23.02.2023 - 08:03
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 22.02.2023 - 19:45
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 22.02.2023 - 13:55
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
appalacio | 18.02.2023 - 09:49
Re: Úpadek v HW vývoji nových videokamer?
Lukas_K | 17.02.2023 - 22:57

Nejčtenější články za 6 měsíců

Bleskovka: News from Panasonic!

Zobrazeno 13720 x,
naposledy 10. 5. 2025, 07:51

Vánoční KAMERA nebo FOŤÁK?

Zobrazeno 7157 x,
naposledy 10. 5. 2025, 08:11

ČVRTLETNÍK Bazaru č 1 / 2025

Zobrazeno 5676 x,
naposledy 10. 5. 2025, 08:18

RECENZE: Panasonic VX3 a V900

Zobrazeno 4997 x,
naposledy 10. 5. 2025, 08:41

Srovnávání 9: A Fotky HNED...?

Zobrazeno 2154 x,
naposledy 10. 5. 2025, 07:21

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

RECENZE: Panasonic VX3 a...

Doslova Blesk z čistého nebe zapůsobil příchod dvou novinek firmy Panasonic! VIDEOKAMERY HC-V900 (F-HD) a HC-VX3 (F-HD + 4K) přináší - navzdory uvadající slávě reportážních kamer pro amatéry - hned několik zajímavých novinek...

Číst dál

Srovnání 8: TERMO nebo IN...

INSTAX se těší vzrůstající oblibě především NADŠENÉHO MLÁDÍ. Vůči ekonomické logice to není úplně pochopitelné, ale mrkněme na téma podrobněji...

Číst dál

PB23: Bílý Canon plus LIB...

Opět je tu čtenářsky oblíbený seriál PRUBLI JSME s pořadím 23. Ač k nevíře, tento pojem našich-vašich stránek UŽ měl DVAADVACET epizod. Jak vidno níže, další díl se chystal DLOUHO,..

Číst dál

Prubli jsme 23 - 250D + Liblůstky

Recenze Canon G7X + DC55

NÁDHERNÁ SESTAVA: vyspělý kompakt s velkým snímačem a vodotěsné pouzdro shodné značky do 40 metrů (!) za VELMI rozumnou cenu! To je dvojice mašinek z nadpisu. Autor dnešního „Castingu“ coby zarytý fanoušek oboru představí EXTRA DUO po svém...

Číst dál

RECENZE Panasonic HC-X2+2...

Videokamery Panasonic HC-X2 a HC-X20 přišly coby HOT NEWS s koncem roku 2022. Předchůdce HC-X1 se stejně velkým snímačem „typ 1,0“ jsme představili dokonce 3x, naposledy před 2 lety. Noví obříci působí neméně...

Číst dál

Recenze: INNOTRONIK ICS-R...

INNOTRONIK. Pro našince možná nijak oslnivé jméno ZAJÍMAVÉ Špión-značky. ANO: JE to Čína, ale vzpomeňme úspěšné DJI či AUTEL (chystáme). A uznejme, že Čína není UŽ DÁVNO vysmívaná: v technologiích a elektronice dokonce diktuje...

Číst dál

Recenze Canon HFG70+srovn...

Jak si tak (ne)chodí z Asie zboží - nebo spíše připomíná onen pověstný šafrán - trpěli jsme obavou, zda ještě Boss světové fotografie přijde s něčím NEW. A je to tu! Při Vánocích 2022 se objevuje SEDMDESÁTKA z veleúspěšné řad

Číst dál

Zbrusu nový Canon LEGRIA HF G70

BLESKOVKA! Panasonic VXF1...

VIDEOKAMERA PANASONIC HC-VXF11 je variantou „naší“ VXF1 pro západní části tzv. starého kontinentu. PODIVNÉ ROZDÍLENÍ elektroniky v Evropě - od začátku tzv. COVIDU - je prý malým českým dvorkem (trhem).

Číst dál

Recenze Panasonic HC-VX98...

Panasonic HC-VX980. Doba, kdy se čím dál vícelidí ušklíbá nad budoucností Videokamer. Čas, kdy se ke končícímu Victorovi přidává i Canon. Éra, kdy zboží z Asie chodí hůř než pověstný šafrán. Právě TEĎ tu přistává JEDINÝ kus 4Káčkové krásky... 

Číst dál

DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...

Náš-váš Web amatérských kameramanů zdraví opět s oblíbeným tématem. ARCHIVACE čili DIGITALIZACE domácích Video-vzpomínek vytěžuje naše páskové STROJOVNY a hlavní počítač téměř nonstop...

Číst dál

NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...

V hlavní roli NEZÁVISLÁ kamera. A současně jeden z účelů, které NENAHRADÍ všeumělci telefony. Hlídací kamery INNOTRONIK jsou výjimečné: podle zvoleného modelu jsou nezávislé v interiéru a dokonce i na sledování výběhu se zvířaty bez Wi-Fi...

Číst dál

ZOOM: Canon PS-SX70 HS

Opět silná vrstva tenkého ledu. Jsa asi poučeným laikem na „své“ VIDEOKAMERY, popíšu kompaktní FOTO-KAMERU s nadpřirozenými parametry. U řazení druhu mám všechny litery velké, což osvětlím recenzí. Mašinka je fakt KRÁSNÁ!

Číst dál

Recenze Panasonic 1500-20...

Přesně si vybavuji první zkoušení X2000. Než jsem nafotil STROJ a namontoval ručku, zkoušel jsem vše, nač stačily znalosti fanouška oboru coby poučeného laika, který ty své Videokamery FAKT rád. Po čtvrthodině jsem se přistihl, že... 

Číst dál

Vlogovací Kamera Sony ZV-...

Hned několik historických POPRVÉ přináší novinka, které tu dnes uděláme poctivý Foto-Casting. Stalo se tak u nás zvykem představit STROJ, který konečně dorazil a jehož recenze byla v pomyslné frontě čekajících mašinek.

Číst dál

RECENZE: Panasonic VX3 a...
Srovnání 8: TERMO nebo IN...
PB23: Bílý Canon plus LIB...
Recenze Canon G7X + DC55
RECENZE Panasonic HC-X2+2...
Recenze: INNOTRONIK ICS-R...
Recenze Canon HFG70+srovn...
BLESKOVKA! Panasonic VXF1...
Recenze Panasonic HC-VX98...
DIGITALIZACE VIDEO-ARCHIV...
NEZÁVISLÝ hlídač Innotron...
ZOOM: Canon PS-SX70 HS
Recenze Panasonic 1500-20...
Vlogovací Kamera Sony ZV-...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout