VIDEOKAMERY.cz | Stejné chyby, stejné známky? MV880X..!

Kamenný specialista prodeje videokamer a příslušenství

Minská 37, Brno 616 00
Tel.: (+420) 541 218 591
E-mail: info@videokamery.cz
Po - Pá: 9:00-12:00 & 13:00-18:00

Úvod › Stejné chyby, stejné známky? MV880X..!

Stejné chyby, stejné známky? MV880X..!

Detail přední části s objektivem MV880X (Klikni pro zvětšení)
Ze stránek a prospektů firmy Canon se můžeme mimo jiné dozvědět, že kamera je vybavena snímacím CCD-čipem s úhlopříčkou 1/4,5" (!) a rozlišením 1,3MPx. Hlavním očičkem přístroje je objektiv značky Canon se 14násobným optickým přiblížením, což odpovídá při režimu 4:3 ekvivalentu 53,4-748 mm na tzv. 35mm políčko kinofilmu; nadstavbové digitální zvětšení má tato kamera relativně rozumné: 280násobek. Průměr závitu pro příslušenství bude stejný jako u ostatních modelů osmistovkové řady, tedy 28 milimetrů a stabilizace je u tohoto modelu - podle očekávání - elektronická. Že se chybička často vloudí i na WEB čs. zastoupení, ukáže hned údaj následující, a to počet efektivních bodů. čs. stránky uvádějí 690 tisíc bodů v režimu karty (což evidentně nemůže odpovídat udávanému rozlišení fotografie 1152 × 864 pixelů) a milion bodů v režimu kazety. Oproti tomu v českém překladu návodu je uveden poměr přesně opačný, tedy 690 tisíc pro režim kazety a milion pro paměovou kartu, což už zní mnohem pravděpodobněji…

Srovnání s podobnými konkurentkami…? (Klikni pro zvětšení)
Při použití nahrávacího režimu 16:9 a se zapnutým stabilizátorem klesne počet efektivních bodů na 650 tisíc, dojde však k mírnému rozšíření záběru (zde 52,1mm pro 35mm políčko kinofilmu). Při vypnuté stabilizaci obrazu stoupne počet aktivních bodů dokonce až na 750 tisíc a opět zde dojde k rozšíření záběru (až na 48,5mm u kinofilmu). Chceme-li vyjmenovat hned na začátku textu většinu základních potřebných parametrů k seznámení s touto kráskou, pokračujme jako producent v návodu nebo čs. zastoupení na stránkách ve výčtu technických údajů. Světelnost klesla (vzhledem k využití většího snímacího čipu) z F1,6 u nižších modelů na stále běžných F1,8. Ostření je udáváno od 1 metru, přičemž v nejširším záběru (ZOOM v poloze WIDE) je tato schopnost možná už od 1 cm (makro). Doporučené osvětlení (pro videozáznam bez typického zrnění) je 100 luxů, minimum v režimu NOC je pak 1,5 luxu a v režimu super noc s použitím vestavěné LED videolampy dokonce absolutních 0 luxů)…

Canon MV880X ze zadní perspektivy (Klikni pro zvětšení)
Výklopný LCD-panel - s úhlopříčkou 2,4 palce a rozlišením 112 tisíc bodů - je vybaven funkcí LCD BACKLIGHT, což vlastně má znamenat jakousi výraznější svítivost pro lepší přehled uživatele na slunci. Možná se časem dozvíme i to, proč se od letošních spotřebních řad začal osazovat takto (velmi mírně) zmenšený LCD-monitorek, kdo jej asi pro foto-vůdce vyrábí a zda se budou tyto panýlky dávat v budoucnu i do vyšších řad (ty mají zatím standardně 2,5“). Hledáček je na MV880X - stejně jako na celé řadě se shodným korpusem (tj. pouzdrem přístroje) - nevýklopný a výsuvný, je osazen barevným LCD-displejíčkem s úhlopříčkou 0,33" a má rozlišení 113 tisíc bodů, a je včetně samozřejmé výbavy miniaturní páčkou k případné dioptrické korekci podle oka kameramana. Zmiňovaný elektronický stabilizátor obrazu vcelku logicky nebude funkční v režimu záznamu na paměovou SD-kartu (kompatibilní s MMC), a to z důvodu využití většího počtu snímacích bodů…

Detail přípojných zdířek MV880X (Klikni pro zvětšení)
Přípojné konektory 880X. Tady jsme museli přihlížet postupnému vyjasňování zmatků v parametrech: z produktových prospektů jsme se původně dočetli, že popisovaný model MV880X má provozní AV/DV převodník; a podle toho jsme kameru i objednali k recenzi. Údaj o provozních vstupech byl i na WEB-u čs. zastoupení - a po našem upozornění je opraven. Nutno podotknout, že chaoticky: zprvu nám české stránky totiž chtěly namluvit, že kamera je vybavena DV-vstupem (což není), ale není vybavena DV-výstupem (což je); v českém návodu tyto chyby naštěstí nejsou. Jinak se firma Canon CZ činí a chybu ve vstupech už také stačila opravit, takže zbývají už jen údaje o efektivních bodech, snad se to povede třeba už napotřetí (:-D). Z návodu se dozvíme, že existuje ještě model MV880Xi (není dodáván na evropský trh), jenž by výše zmiňovaný A/D-převodník skutečně měl mít. Tohle si shrňme: MV880X má analogový čtyřpólový jack-výstup zdířkou 3,5mm, dále digitální výstup 4pinovým konektorem Fire-Wire (IEEE 1394, DV) a konektor USB verze mini B (pro paměovou kartu). Všechny přípojky jsou na pravé straně přístroje pod plastovou záslepkou (viz foto) a poslední zdířkou je vstup nabíječky/zdroje: ten nalezneme na zadní straně kamery pod akupaticí...

Detail ovládání a SD-slotu přístroje (Klikni pro zvětšení)
Přístroj je vybaven slotem pro paměové karty SECURE DIGITAL a MULTIMEDIA CARD, v základní dodávce je právě druhá zmíněná s kapacitou 16MB. Na kartu je možno ukládat statické snímky (fotografie) nebo komprimovaný videozáznam. Pro fotografie je použita komprese JPEG s možností nastavit dva rozměry fota - 1152×864 nebo 640×480 - a tři různé stupně komprese (NORMAL, FINE, SUPER FINE). Pří nejhorším nastavení lze na dodávanou kartu nafotit 188 snímků, při nejlepším nastavení pak 24 obrázků. Videozáznam lze na paměovou kartu nahrávat v rozlišení 320 × 240 nebo 160 × 120 při frekvenci 12,5 snímků za sekundu. Při vyšší kvalitě je možno na 16megovou kartu nahrát minutu záznamu (maximální délka scény je deset sekund), při nahrávání v nižší kvalitě pak dvě minuty záznamu (maximální délka jedné scény pak vzroste na půlminutu). Pro videozáznam je použita opět (jako pro všechny videokamery Canon) komprese MOTION JPEG pro videodata a WAVE (mono) pro audiodata…

Srovnání s kolegyňkami z řady 800… (Klikni pro zvětšení)
Po designové stránce se MV880X bude od svých levnějších bratříčků lišit hlavně jakýmsi luxusnějším tmavším provedením svrchního laku, hledáček zůstal i u tohoto modelu pouze výsuvný (alespoň že je barevný). Při vysunutí hledáčku se na jeho horní straně zpřístupní známá redukce dioptrické korekce. Na zadní straně je hlavní vypínač/volič funkcí, nahrávací tlačítko (které i u relativně luxusně provedeného modelu zůstalo ošklivě slonově bílé) a nad úchytem řemenu je ještě mechanické tlačítko pro vyjmutí akumulátorové baterie. Pod AKU-prostorem je pak vtipně ukryto tlačítko MENU (hned vedle zdířky pro nabíječku) a po vyjmutí AKU se dostaneme k dvířkům záložního Li-článku CR1616 - pro datum a čas. Na horní straně se kromě tlačítka fotospouště a páčky transfokátoru nalézá přepínaní mezi režimy nahrávání na kazetu a použití paměové karty. Na pravé straně stroje je zmiňovaný třístupňový hlavní vypínač s tlačítkovou aretací a volbou režimů přístroje; a zcela vpředu je tu ještě jakási plastovogumová záslepka s AV, DV a USB přípojkami…

Detail ovládání z levé strany kamery (Klikni pro zvětšení)
Při kompletování popisu videokamery Canon MV880X odezírejme z přiložených obrázků. Na přední straně je pod objektivem bílá LED-dioda snímacího módu SUPER NIGHT a pod ní vestavěný stereofonní mikrofon. Na spodní straně přístroje je kromě pojistky pro otvírání kazetové mechaniky vylisovaný úchyt pro stativ (s plastovým závitem). Na levé straně těla stroje zůstala nad LCD-panelem čtyři tlačítka pro přehrávání videozáznamu, jenž však v nahrávacím režimu zastupují funkce NIGHT MODE (tj. režim snímání ve zhoršených světelných podmínkách), FOCUS (funkce manuálního ostření), REC SEARCH (vyhledávání záběrů v nahrávacím režimu) a vedle nich se nově objevuje tlačítko přímého tisku. Režim tisku papírových fotografií je využitelný u jakékoli tiskárny, která bude na tyto "povely" slyšet, ale s příliš velkými formáty se samozřejmě počítat nedá. Nechybí zde ani letošní novinka v podobě přepínače režimu EASY (obr. z MV800) - do automatického nahrávání s omezenými možnostmi nastavení - a posuvný mikrospínač pro ovládaní nabídek v menu…

Detail třífunkčního ovládátka zleva (Klikni pro zvětšení)
Nad známým a praktickým třífunkčním ovládátkem je tu jen slot pro paměovou kartu, zatímco zbytek ovládacích prvků je pod výklopným LCD panelem. Konkrétně se jedná o funkce LCD BACKLIGHT (viz výše), WIDESCREEN (nahrávání v režimu 16:9), DATA CODE (vyvolá údaj data a času pořízeného záznamu), AE SHIFT (nastavení programů expozice), END SEARCH (vyhledání konce nahrávky), CARD MIX (trikové možnosti spolupracující paměové karty) a funkce SLIDE SHOW (promítnutí statických snímků z paměové karty v intervalu cca 5 sekund). Další odlišnosti od nižších modelů videokamer firmy Canon asi nenajdeme. Je tu možnost nastavení časů závěrky SHUTTER (rozsah od 1/50 do 1/2000 sekundy) a aktivace funkce automatické pomalé závěrky AUTO SLOW SHUTTER. Ta umožňuje v nepříznivých světelných podmínkách nastavit expoziční čas až kolem 1/25 sekundy pro dosažení ostřejšího a kvalitnější záběru, důsledkem pak může být tzv. stroboskopický efekt při švenkování a přibližování záběru nebo pohybech v zabírané scéně…

Detail ovládání pod LCD-panelem (Klikni pro zvětšení)
Kamera umožňuje nastavit čtyři režimy vyvážení bílé barvy - tedy funkce WHITE BALANCE. Režim OUTDOOR je vyvážení bílé pro snímání v exteriérech (posun do teplých odstínů barev), INDOOR pak pro snímání v interiérech (posun do studených odstínů, hlavně modré), SET umožní manuální vyvážení a při použití volby AUTO logicky vyvažuje kamera bílou automaticky. Funkci vyvážení bílé barvy pak doplňuje SKIN DETAIL: zjemnění obrysů osob s cílem vylepšit vzhled pleti zahlazením drobných nedostatků. Nahrávaní probíhá ve dvou módech, SP neboli STANDARD PLAY nahrává 1:1 (na 60minutovou kazetu nahraje 60 minut), LP neboli LONG PLAY nahrává 1:1,5 (na 60minutovou kazetu nahraje 90 minut). Kamera také podporuje dva obvyklé režimy zvuku, 16bitový dvoukanálový při 48 kHz nebo 12bitový čtyřkanálový při 32 kHz. 12bitový zvuk umožňuje využití AUDIO DUBBINGu, tedy přidání zvukové stopy do již hotového záznamu. Z důvodu absence analogového vstupu je funkce k dispozici pouze s použitím vestavěného mikrofonu…

Canon MV880X z pravé strany (Klikni pro zvětšení)
Když už jsme byli u zvuku, nesmíme zapomenout na funkci WIND SCREEN: ta má za úkol automaticky potlačovat hluk vytvářený větrem potlačením citlivosti mikrofonu. Pro vyšší citlivost je možno samozřejmě tuto funkci deaktivovat. Přístroj má vestavěno i celkem praktické započetí nahrávání pomocí 10sekundové samospouště. Po stisku trojfunkčního mikrospínače na levé straně kamery je tu k dispozici i obvyklá nabídka přednastavených kreativních režimů, kde automatiku doplňují snímací módy SPORTS (s rychlými expozičními časy pro bezproblémové nahrávání pohybujících se objektů), PORTRAIT (zdůraznění snímaného objektu rozostřením pozadí, efekt rozostření se zvyšuje úměrně s nastavením transfokátoru na TELE), SPOTLIGHT (nahrávání bodově nasvětlených scén, například v divadle), SAND & SNOW (nahrávání scén ve vysokém jasu) a mód LOW LIGHT (zmiňované nahrávání za slabého osvětlení scény)…

Foto 1.152x864 a plné přiblížení: 395kB (Klikni pro zvětšení)
Foto 1.152x864 plně širokoúhle: 461kB (Klikni pro zvětšení)
Většina výše zmíněných funkcí MV880X je pak využitelná i v režimu nahrávání na paměovou kartu, ale i zde najdeme výjimky. Z digitálních efektů lze nastavit pouze nahrávání či focení černobíle, nastavení časů závěrky pro fotografie je možno nastavit jen ve čtyřech polohách (AUTO, 1/50, 1/100, 1/250) a oproti módu kazety přibyla funkce FOCUS PRI (priorita ostření) s možností výběru jednoho ze tří ostřících bodů ve snímku, chybí však možnost nahrávání v širokoúhlém formátu 16:9 (funkce WIDESCREEN). Popisovaný model je sice osazen snímačem s větší úhlopříčkou i počtem bodů oproti spotřebám, ale k zásadnějšímu využívání foto-režimu bychom asi doporučili všem koupěchtivým větší CCD nebo vybavenější přístroje tohoto nebo konkurenčních výrobců. Přiloženými snímky ke zvětšení si může každý čtenář udělat představu, jak se jeví nejvyšší rozlišení fotografie z popisované 880Xky. Současně je tu patrné, jak velký rozsah transfokátoru má uživatel k dispozici…

Detail hlavního vypínače přístroje (Klikni pro zvětšení)
Když už víme, co vlastně tento zajímavý model umí, konečně by mělo přijít to nejdůležitější, a to výsledky. Byl jsem velmi zvědav, jak moc se projeví větší snímač na kvalitě videa proti modelové řadě MV8XX
a jestli vůbec 880X může obstát v konkurenci vyšší třídy MVX3XX. čtvrtinový čip kameře určitě prospěl. Výsledné video má vyšší kvalitu než zbytek řady a viditelné to je zvláště v horších světelných podmínkách. Ve srovnání konkrétně s modelem MVX330i se projevuje jako nedostatek relativně malý objektiv a i třeba horší ostření právě za šera. Kámen úrazu však zůstává v zaznamenávání zvuku. Kazetová mechanika, kterou byl recenzovaný kus MV880X vybaven, byla poměrně hlučná a ve velmi tichých scénách už byl tento hluk v záznamu zřetelně patrný. Motorek transfokátoru naopak vykazuje hlučnost minimální a v záznamu se neobjevil (možná právě kvůli vysoké hlučnosti mechaniky). Nutno dodat, že spotřebky konkurence na tom nejsou lépe a že zamrzelo neosazení zdířky externího mikrofonu - i když hrozí ztráta záruky - není problém neřešitelným…

Srovnání MV880X s konkurentkami… (Klikni pro zvětšení)
Ačkoli i u vyššího modelu MVX330i může docházet v tichých scénách k zachycení ruchu mechaniky, je to - alespoň podle mého názoru - stále v únosných mezích, a to hlavně s možností připojení výše v textu zmiňovaného externího mikrofonu. Jaké je tedy resumé? Chcete-li solidní kameru se čtvrtinovým megapixelovým snímačem, můžete mít od nás Canon MVX330i za sympatických 19.777,- Kč. Nabídne větší objektiv, menší hlučnost, zprůchodněný AV/DV převodník, vestavěný blesk, LED-diodu a zdířku externího mikrofonu. Chcete-li ušetřit, sáhněte po JVC GR-D230, která vám za našich 15.999,- nabídne také zprůchodněný převodník a mikrofonní vstup. Pokud hledáte vybavený levný model, lze volit spíše JVC GR-D270, v současné době asi nejlevnější kameru s AV/DV převodníkem a mikrofonním vstupem na trhu! MV880X má tzv. MOC 19.990,- a od nás ji lze obdržet i s balíčkem za 18.777,- Kč; dotazy nebo objednání směřujte na firemní E-mail. Co dodat? Kdyby se na náš trh dodával model MV880Xi za podobnou cenu, hodnotil bych asi jinak. Takhle mi však nezbývá, než vzkázat firmě Canon: Tudy ne, přátelé…

Snímek z tzv. plného DV-PAL: videokamera Canon MV880X (*.bmp, 1,18MB)

Snímek z tzv. plného DV-PAL: videokamera Canon MV850i (*.bmp a 1,18MB)

Snímek z tzv. plného DV-PAL: videokamera Canon MVX350i (*.bmp, 1,18MB)

neco
Editoval a doplňoval dnes kolegu, jak jen to šlo: Petr Jelínek
Sestavil v potu tváře, a snad i trošku poctivě: Marek Skoták

Vydáno dne 18. 5. 2005 (18 150 přečtení, naposledy 25. 4. 2018, 06:41), autor: Marek Skoták [skotak]

Digikamery.cz

Poslat e-mailem | vytisknout | zpět www.digikamery.cz

  • Recenze Auto-Outdoor
  • Recenze CANON
  • Recenze JVC
  • Recenze PANASONIC
  • Recenze SONY
  • Recenze ostatní

Sony FDR-AX53

  • Novinky
  • Pokecy / akce
  • Archiv

RSS kanál

  • Poslední komentáře
  • Vaše poslední komentáře
  • Poslední vlákna
  • Poslední komentáře vláken
  • Zobrazení vláken

Poslední vlákna

JVC JY-HM360
Fugas | 31. 1. 2018, 15:15
počet komentářů: 0
PF2018
appalacio | 24. 12. 2017, 19:33
počet komentářů: 0
Panasonic NEW-EDIT din?
Jirka909 | 22. 12. 2017, 15:33
počet komentářů: 0
Zpomalený záběr
milanm | 27. 11. 2017, 09:21
počet komentářů: 2
Canon XF400/405
appalacio | 21. 11. 2017, 15:01
počet komentářů: 1
Sony AX-700 vs Canon GX10
Refael | 17. 11. 2017, 14:31
počet komentářů: 9
Gimbal pro kameru
milda.sr | 22. 9. 2017, 21:15
počet komentářů: 2
Monopod
vitek58 | 16. 8. 2017, 17:16
počet komentářů: 7
Sync TimeCode Generators
appalacio | 11. 7. 2017, 21:28
počet komentářů: 2
Střihový software
appalacio | 26. 6. 2017, 17:18
počet komentářů: 6

Nejčtenější články za 6 měsíců

Canon LEGRIA GX10

Zobrazeno 3738 x,
naposledy 25. 4. 2018, 02:49

Cel-TEC M6 DUAL

Zobrazeno 3185 x,
naposledy 25. 4. 2018, 04:42

Sony AX700 - 1.díl

Zobrazeno 2493 x,
naposledy 25. 4. 2018, 05:03

Panasonic rok 2018

Zobrazeno 2363 x,
naposledy 25. 4. 2018, 05:35

Nová Sony AX700

Zobrazeno 2176 x,
naposledy 25. 4. 2018, 06:00

Přihlásit se
  • Úvod
  • Kontakt
  • Bazar
  • Půjčovna
  • Servis
  • Archivace
  • Diskuse
  • E-shop

Vyhledávání

Canon XF400/405

Nový Canon XF400/405 tu byl představen už na podzim! S ústupem zimních nečasů vytáhněme vlastní obrázky i poznatky a sestavme recenzi. Čtyřstovka se od popsané GX10tky liší de facto pouze madlem a s tím souvisejícími audio-fi

Číst dál

Sealux HXA25

Podvodní svět ukrývá dle jeho fandů nespočítatelnou množinu krásných scenérií, tedy v hloubkách pro člověka dostupných. Kameraman může mít zálibu v potápění a potápěči může být líto nezachytit onu krásu ve video- či foto- momentce... 

Číst dál

Canon LEGRIA HF G26

První informace o Full-HD novince Canon HF G26 přišly z čs. zastoupení se začátkem února. A protože se dá z technických dat i dostupných snímků snadno určit, jak se podobá či liší od známých předchůdkyň, pojměme dnešní seznámení jako recenzi... 

Číst dál

Canon EOS-800D

Vítejte v nové rubrice našich-vašich WEB-stránek. Všeobecně známý pojem "PRUBNOUT" je samozřejmě myšlen jako vyzkoušení nějaké mašinky (v našem případě kamery či foťáku) nebo doplňků, jež nám v zrovna připadají HODNĚ zajímavé nebo NOVINKOVÉ...

Číst dál

Canon XA11/XA15

Nový rok 2018 začněme hned zostra recenzí. Zdálnivě jen přečíslovaný typ Canon XA11 (a verze XA15) má proti předchozímu číslu XA30/XA35 DVĚ vcelku zásadní rozdílnosti a z nich vyplývající diference technických dat...

Číst dál

Panasonic HC-X1...

Videokamera Panasonic HC-X1 je krásným příspěvkem do stále žádanější kategorie poloprofesionálních modelů. Uvadající čísla prodejů plnohodnotných videokamer pro amatéry jsou v tomto trendu nahrazována modely pro fajnšmekry a profesionály...

Číst dál

Sony AX700 - 1.díl

První kus fešné novinky se u nás už podrobuje zkoumání. A protože začínáme vždy foto-castingem, představme STROJ i čtenářům, snad už na vstupu kapku jinak, než umí ostatní. První vjem je výrazný nárůst masivnosti oproti amatérským kamerám...

Číst dál

Canon LEGRIA GX10

Dostalo se nám opět cti být prvními, kdo tu měli novinku par excellence! Dnes popíšeme nedočkavým fanouškům našeho oboru CELOU tuhle NÁDHERU tak, jak jsme byli schopni ji za pár dní gurmánské ochutnávky poznat a jak jsme si ji mohli vyzkoušet...

Číst dál

VYHŘÍVANÉ RUCE...

Web obchodní firmy VIDEOKAMERY CZ umí různá témata. Většinový autor a stoprocentní editor všech zdejších textů Petr Jelínek tvořil se svým kolektivem různá témata, ale letošní BOMBASTICKÁ zima jej inspirovala k dnešní mimořádnosti...&n

Číst dál

Sony FDR-AX53...

Tato recenze tu mohla být už letos na jaře, ale její dodávky dosti brzdil živel v Japonsku. A nakonec popíše-li se něco, s čím jsou už zkušenosti, bývá to spíše k užitku. Je tu macatý válec z aktuální řady velikána světové elektroniky.

Číst dál

Sony HXR-NX100...

Popíšeme si tu dnes krásnou videokameru s plným manuálním ovládáním, fešným a precizním zpracováním, ale s jedním VELIKÝM ALE. Pro výrobky giganta světové elektroniky s jeho „snímači typu 1.0“ je to opakování excesů těžko pochopitelné... 

Číst dál

Rekordér ZOOM F8

Dnes je tu 8kanálový audio-mix-rekordér coby ZAJÍMAVOST par excellence: ZOOM F8! Přinášíme aktualitu o libůstce, která zatím nemá v českém éteru nadbytek prostoru...

Číst dál

Studiová LED-světla

Bylo nebylo, v daleké Asii vznikla firma NanGuang. A jak hledal jeden brněnský obchodník VIDEOKAMERY CZ kvalitní a výkonná světla za rozumnou cenu, tuto značku objevil. A pak už měly věci rychlý spád... 

Číst dál

Panasonic AG-AC90A

Videokamera Panasonic AG-AC90A je nástupkyní AG-AC8 coby impozantní ramenní mašiny. DEVADESÁTKA ale NENÍ ramenní ani náhodou, tak proč „nástupkyně“? Podle dodavatele profi-sortimentu kamer Panasonic jde o nástupce co do výbavy...

Číst dál

Sony FDR-AX100

Na to, jak si stojí jeden z vrcholů poloprofesionální kategorie oproti značkám Panasonic a Canon, se dnes podíváme s fanouškem oboru Petrem Jelínkem. Videokamera Sony AX100 je na trhu už delší dobu, ale její atrakti

Číst dál

Canon Legria HF G40

Sortiment videokamer světového Foto-vůdce je asi právem chválen a i my o něm píšeme VELMI pozitivně. Kamera, již dnes představíme, je téměř identickou s předchozí G30, ale přesto sem šoupneme samostatné povídání.

Číst dál

SONY HDR-CX625

Nedávno jsme tu psali o videokameře Sony HDR-CX450, dnes se mrkneme na vyšší model výrobce, typHDR-CX625. Parametrově vyhlíží kamerky téměř totožně, stejně i na obrázcích, ale když se srovnají, rozdíly jsou tu: a cenovka je téměř o 4 „Palacké“ vyšší.

Číst dál

Panasonic HC-VXF990

Videokamera Panasonic HC-VXF990 má ambice být královnou maloobchodního segmentu firmy. A nadto má jako jediná kráska pro fajnšmekry z letošního sortimentu Panasonic hledáček...

Číst dál

Sony HDR-CX450

Správce PJ: rozhodli jsme se zvýšit počet recenzí; a hlavně mnohem víc o nejnižších modelech producentů včetně srovnávání. Sony CX450 budiž další vlaštovkou našeho odhodlání. Kolega Milan poskládal studenstkou kostru článku a já jej mírně redigu

Číst dál

Panasonic HC-V180

Videokamera Panasonic HC-V180 je letos v hierarchii firmy nejnižším modelem. A podle vstupních vjemů si netrhne ostudu. Mrňavá jako foto-kompakt, lehká jako větší mobil; a přesto vybavená nebývalou sadou funkcí, včetně manuálních řízení...

Číst dál

Recenze Canon XA30

Videokamera Canon XA30 je téměř shodným strojkem s dosavadní XA-Dvacítkou, která byla ale od prvotiny v číslovacím pořadí XA10 (z roku 2011) odlišná HODNĚ. Mrkněme na ZAJÍMAVOST par excellence s naším Webem, který píše recenze už 15 roků...

Číst dál

Canon XF200: král jednoči...

Božský Canon tlačí jeden skvost za druhým a konkurenci nechává pouze pomyslnou žhavou čáru v místech, kudy prolétal ve vítězném tažení. Dnes mrkneme na zbrusu novou XF-Dvoustovku, svetově první tříčip se třemi prstenci manuálních řízení...

Číst dál

Canon XF400/405
Sealux HXA25
Canon LEGRIA HF G26
Canon EOS-800D
Canon XA11/XA15
Panasonic HC-X1...
Sony AX700 - 1.díl
Canon LEGRIA GX10
VYHŘÍVANÉ RUCE...
Sony FDR-AX53...
Sony HXR-NX100...
Rekordér ZOOM F8
Studiová LED-světla
Panasonic AG-AC90A
Sony FDR-AX100
Canon Legria HF G40
SONY HDR-CX625
Panasonic HC-VXF990
Sony HDR-CX450
Panasonic HC-V180
Recenze Canon XA30
Canon XF200: král jednoči...
VIDEOKAMERY.cz
na Facebooku

Potřebujete poradit? Kontaktujte nás!

  • úvod
  • kontakt
  • půjčovna
  • servis
  • login

Copyright © 2017, Videokamery.cz

--- === ---

TOPlist
Vytisknout